Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki?

Wybór kosmetyków nie jest wcale taki prosty. Wybór jest ogromny, a więc rzeczywiście mamy z tym problemy. Powiedzmy sobie na co zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z efektów.
Przeznaczenie do konkretnego wieku


W przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych bardzo ważną informacją jest to, aby były przeznaczone do osób w konkretnym wieku. Najczęściej na opakowaniu kremów znajdujemy informacje „+ 50” „30+” oraz inne. Możemy się tym sugerować śmiało. Jednak wcale to nie oznacza, że wszystkie kremy posiadają takie oznaczenia. Znajdziemy przykładowo kremy przeciw zmarszczkowe, które nie są przeznaczone dla konkretnej grupy wiekowej, a są genialne.
Skład


Bardzo ważny w kosmetykach jest także skład. Pamiętajmy, że ze składem jest tak, że im jest on bardziej naturalny, tym lepiej. Po prostu im mniej chemii, tym lepiej dla nas. Wiadomo, że na chemiczne składniki bywamy uczuleni, a różnego rodzaju dolegliwości bywają uciążliwe.


Oczywiście życzymy sobie, aby kremy, z których korzystamy przynosiły zamierzone efekty. Pomimo, że w reklamach producenci obiecują bardzo dużo, to czasami używając kremu kompletnie efektów nie zauważamy.
Musimy za każdym razem krem wypróbować. Co więcej, naszej przyjaciółce może pomóc krem z firmy X, a nam kompletnie on nie odpowiada. Nie ma na to reguły. Musimy tutaj korzystać jedynie z metody prób i błędów.


Pamiętajmy także, że wyznacznikiem efektywności danego kosmetyku na pewno nie jest jego cena. Bardzo często kosmetyki tańsze przynoszą lepsze efekty od tych zabójczo drogich. Powinniśmy mieć tego świadomość. Płacimy za markę i niestety nic nie zapowiada się, aby cokolwiek się zmieniło.


Musimy na sam koniec wspomnieć także o przywiązaniu do marki. Gdy przywiążemy się do danej marki i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, to nie chcemy jej zmieniać. Mamy do niej zaufanie i chcemy to wykorzystać. Czy jest to słuszne postępowanie? Uważamy, że tak chociaż wiele nas może pominąć. Mamy tutaj na myśli wiele dobrych kosmetyków dostępnych na rynku.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Wiedza