Czy dobre kosmetyki muszą być drogie?

Chyba każda/każdy z nas używa kosmetyków. Jedni więcej, a inni mniej. Bardzo często mówi się, że na kosmetyki wydajemy dużo pieniędzy. Pytanie tylko czy dlatego, że kosmetyków kupujemy dużo, czy też mało, ale bardzo drogich? Bywa różnie. Będąc przy temacie kosmetyków sprawdźmy, czy kosmetyki rzeczywiście muszą być drogie.


Nie tylko marka się liczy


Wiemy doskonale, że kosmetyki bywają bardzo drogie. Możemy się spotkać z kremem za dobrych kilkaset złotych. Perfum może kosztować kilkadziesiąt złotych, ale ceny niektórych dochodzą nawet do tysiąca złotych. Skąd taka różnica? Oczywiście musimy mieć na względzie, że największy wpływ na cenę konkretnych kosmetyków ma ich marka.
Na rynku znajdziemy marki kosmetyków, które są znacznie droższe, jak i także takie, które zaskakują nas pozytywnie swoimi cenami.


Wiele osób zastanawia się czy dobre kosmetyki rzeczywiście muszą być drogie? Jak z tym jest? Pamiętamy, że płacimy za markę, a zwracać uwagę powinniśmy głównie na skład kosmetyków oraz ich przeznaczenie.


Sprawdź dokładnie skład


Wiemy już, że za markę płacimy. Czasem pod daną marką produkowany jest kosmetyk, który nie oczarowuje nas swoim składem. Z kolei wiele tanich kosmetyków zaskakuje nas swoim składem bardzo pozytywnie. Musimy wiedzieć, że kupując dany kosmetyk (szczególnie gdy go nie znamy), to musimy przeczytać dokładnie jego skład.

Bardzo często jest tak, że jesteśmy uczuleni na dany składnik. W związku z tym musimy unikać takowych kosmetyków. W innym wypadku możemy nabawić się pewnych poważniejszych, czy też mniej poważnych dolegliwości.


Gdy nie znamy danego kosmetyku, to postarajmy się o zakup najmniejszego pod względem pojemności opakowania. Szkoda wydawać ciężko zarobione pieniądze na kosmetyk, z którego działania nie jesteśmy do końca zadowoleni. Kupując małą tubkę kremu, czy też mały cień do powiek nie będzie nam tak szkoda. Robiąc większe zakupy w drogerii możemy otrzymać dodatkową zniżkę, czy też kupon rabatowy na kolejne zakupy.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Wiedza